Váš košík

Hľadať titul

Novinky

Nechcete premeškať naše súťaže? Máte záujem o informácie o novinkách? Tu sa môžete prihlásiť:

Náš tip

Kategórie

David Wellington: Trinásť guliek

Príbeh posledného upíra

Preklad z angličtiny: Juraj Gašpar

Medzi svetom, ktorý poznáte vy, a
svetom, ktorému vládnu oni,
je len 13 guliek.

 Vo všetkých oficiálnych správach sa uvádza, že sú mŕtvi — vyhynuli koncom osemdesiatych rokov, keď federálny agent Arkeley v bitke, ktorá ho takmer stála život, zabil posledného. Ale dôkazy hovoria o opaku.

Keď diaľničná policajtka Caxtonová zavolá uprostred noci FBI a žiada pomoc, pošlú jej Arkeleyho — koho iného? Čakal, že sa to nakoniec stane. Iste, už celé roky sa neobjavili nijaké náznaky útoku, ale Arkeley vie to, o čom väčšina ľudí nemá ani tušenia: jeden zostal. V opustenom ústave spriada plány a čaká na svoj čas, ako to vedia len nemŕtvi.

Caxtonová je vyľakaná a tento prípad je nad jej sily, ale federálny agent jasne povedal, že existuje iba jediné riešenie. Caxtonovú však zo všetkého najviac trápi to, že upíri chcú viac, než iba jej krv. Chcú ju z istého dôvodu, ktorý nedokáže uhádnuť; z dôvodu, ktorý jej tajnostkársky partner pozná, ale neprezradí jej ho; z dôvodu, ktorý musí zistiť—alebo zomrieť.

Caxtonovú s Arkeleym delí od upírov len 13 guliek. 13 guliek oddeľuje nás, živých, od nich, zatratených.

 

„V 13 guľkách David Wellington sústreďuje svoju bohatú predstavivosť na zmodernizovanie upírskej legendy. Výsledkom je očarujúce, vtipné, krvavé — a čo je najlepšie, strhujúce —dobrodružstvo.“

Sarah Langan, autorka románu The Keeper (Strážca)